Sahne Perdeleri

Tiyatro, sinema, kültür merkezi, performans merkezi, konferans salonu gibi yerleşik mekânlar ile geçici etkinlik alanlarında, etkileyici bir görünüm ve akustik sağlamak amacıyla sahne perdeleri, karartma kumaşları, dekoratif kumaşlar gibi çeşitli tekstil ürünleri kullanılmaktadır.

Motorlu Sahne Perdesi :

Motorlu sahne perdesi, kültür merkezi ve sinema salonlarında kullanılan, genellikle kadife kumaştan imal edilen, ortadan ikiye ayrılabilen bir sistemdir. Bu sistem, rediktörlü, motorlu, uzaktan kumandalı ve buton sistemi kolaylığı ile çalışan sistemdir. Sahne perdelerinin sahne rayı, aliminyum malzemeden üretilmiş olup, istenilen şekil bükümlerle verilebilir.  Mekânlarda akustik ve etkileyici bir görünüm yaratmak kadar önemli olan bir diğer özellik de güvenliği sağlamaktır. Bu nedenle temin ettiğimiz birçok tekstil ve zemin kaplama ürünleri yangın dayanımlı malzemelerden üretilmiştir.

Kulis Perdesi Ve Mekanik Sistemleri :

Kulis perdesi ve mekanik sistemler : kulis perdesinin amacı sahnenin sağ ve sol bölümünü birbirine paralel biçimde hem dekor görünümünü oluşturmak hem sanatçının sahneye birkaç farklı noktadan çıkışını sağlamaktır. Sahne sırasında beklerken oyuncuları, dekorları ve yardımcı unsurları seyircilerden gizlemeye yarayan, sahnenin her iki bölümünde açılı bir biçimde yer alan yaklaşık 1.5 metre eninde ve sofitadan sahne zeminine sarkıtılmış perde sistemidir. Makaralar yardımıyla ve sahne içindeki sofita altında yer alan kedi yollarındaki yarı otomatik mekanizmalar aracılığı ile yukarı aşağı hareketini çelik halatlar yardımı ile yapan bir sistemdir. Kulis perdesi ile amaçlanan sahnenin sağ ve sol yanını birbirine paralel biçimde hem dekor görünümü sağlamak hem sanatçının sahneye birkaç farklı noktadan çıkışını sağlamaktır.