Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı merkezlerinde ses yalıtımı uygulaması yapılmamış ise, verimlilikte bu oranda düşer. Uygun bir akustik olmadığı takdirde iletişim sorunu ve hayal kırıklığı çalışanların problemi haline gelmektedir. Çağrı Merkezi Masaları Arasındaki Ses Yalıtımı Uygulamaları ile bunu önüne geçebilirsiniz.

Firmanın yararına olacak ses yalıtım uygulaması ile çalışanlar rahat ve huzurlu bir ortamda müşterilerle irtibat kurabileceklerdir. Kurumsal veya kobi firma ofislerinde ofis bölme sistemleriyle çalışanların yerleri ayrılsa da ortama gelen dış sesler veya iç ortamda yapılan konuşmalara diğer çalışanların verimliliğini olumsuz etkileyebilecektir.

Çağrı merkezi ses yalıtımı yapılırken hem akustik açısından hem de izolasyon açısından tekno sünger tercih edilmesi faydanıza olacaktır. Çağrı merkezlerinde oluşabilecek ses karışıklığı hem çalışanı hem de telefonun diğer ucunda müşteriyi rahatsız edecek boyutlara ulaşacaktır. Tekno süngerler sayesinde ses izolesi ideal seviyelere indirilerek ses karşıklığının önlenmesi sağlanabilmektedir.

Çağrı merkezi ses yalıtımı için hiçbir firma 0 düzeyde ses yalıtımı sağlayamaz. Ancak bu ses düzeyi mümkün olduğunca ses yalıtımı sayesinde minimuma indirilebilmektedir. Ses yalıtımı için kullanılan ofis bölme sistemleri, kumaş paneller, süngerler ve tavan baffle paneller tercihinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Öncelikle konusunda uzman kişilerce yapılması gereken çağrı merkezi ses yalıtımı mekanın durumuna veya çalışan kişinin sayısına göre yapılacak keşfin ardından doğru bir sistemle uygulanması yapılacak en ideal ses yalıtım sisteminin başında gelecektir.