Akustik Kumaş

Akustik kumaş, ses emici, ses yutucu ses yalıtımlı panellerde tercih edilen kumaş, Akustik kumaş kaplama duvar panelleri
Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir.

Akustik kumaslar; akustik paravan sistemlerinde, asma yüzer tavan panellerde, masa seperatörlerrinde, akustik duvar panellerinde ve bir çok akustik uygulamada kullanılan yanmaz özellikte kumaşlardır. Zengin renk çeşitliliğinin yanında ses dalgalarını kıran. absorbe eden, yansıtmayan bir özelliğe sahiptir. akustik kumaş kaplanan duvar panelleri es yutuculuğu artıran kumaşlarla kaplanmaktadır.

Sesin kullanıldığı alanlarda “oda, konser salonu, vs konser salonu, sesin kullanıldığı alanlarda “oda. “, orkestra vs “duyulabilen sesler, televizyon, müzik seti, ses kaynağından. ” çıkan sesler ile o sesin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımaları şeklinde algılanır.Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion(kırılma) ile ses kirlenmesi yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler. Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir.